Hornický skanzen a dědičná štola Prokop

Provozovatel : Hornicko-historický spolek Stříbro

Závodní : Petr Kopečný

Provozní doba

Během celého roku je otevřeno jen na základě osobní nebo telefonické, minimálně dvoudenní objednávky předem - rezervace.

Zahájení prohlídky určuje odborný průvodce.

Délka prohlídkového okruhu Prokopskou štolou v délce 700 m trvá cca 90 min. Z bezpečnostních důvodů mají do štoly přístup děti až od 6 let věku.Za děti v celém areálu Hornického skanzenu a Prokopské štole zodpovídá jejich zákonný zástupce nebo pedagogický doprovod.

dospělíHornický skanzen + Prokopská štola 150,- Kč

děti do 15 let -  Hornický skanzen + Prokopská štola 80,- Kč

jen hornický skanzen 30,- Kč

jízda důlním vláčkem (jen za předpokladu včasné objednávky) 30,- Kč

Maximální počet členů prohlídkové skupiny  - 25 osob

Minimální počet členů prohlídkové skupiny – 5 osob

Prohlídku je možné uskutečnit  i při menším počtu návštěvníků za podmínky uhrazení vstupného celé minimální skupiny - 5 osob.

Návštěvníkům skanzenu a Prokopské štoly doporučujeme pevnou obuv a teplé oblečení ( teplota v Prokopské štole jen 7 - 8º C)

tel. 606 634 220                       tel.739 242 700

Mgr. Radek Strankmüller                     Dalibor Zezula

předseda spolku                      místopředseda spolku

Do štoly nemají přístup zvířata a návštěvníci pod vlivem jakýchkoliv omamných prostředků, dále do štoly nemají přístup osoby velmi špatně chodící ani osoby odkázané na invalidní vozík (vzhledem k rozměrům štoly a trase prohlídky). Děkujeme za pochopení.

V areálu hornického skanzenu se nekouří !!!

Vzkaz pro některé z návštěvníků - předem se omlouváme, pokud nesplníme vaše očekávání - jsme jen parta nadšenců, která ve svém volnu rekonstruuje štolu Prokop a poté zajišťuje v rámci svých osobních možností prohlídky, a to je nutné si uvědomit !!