17.-19.5.2019 Lubietová, 12. setkání hornických spolků a cechů

setkání banických a spolků Slovenska

Otevírací doba je společná, jak pro Hornický skanzen, tak pro Královskou dědičnou štolu Prokop

středa 13:00 - 17:00 hod. ( platí od 28.6. - 31.8.), poslední prohlídka v 16,00 hod.

sobota a ostatní dny v týdnu - prohlídky

lze jen na základě včasné,  minimálně  dvoudenní telefonické objednávky předem - rezervace.

Prohlídka štoly v celkové délce 700 m trvá cca  1,30 Hod.
  • Dospělí 100,-
  • Děti do 15 let 50,-
  • Jen hornický skanzen 20,-
  • Důlní vláček 20,-     ( jezdí jen dle možností pracujících členů spolku )
  • prohlídky specializované, prohlídky s překladem, prohlídky v neděli a ve svátek - dospělí 150,-Kč, děti 100,-Kč

Důlní vláček jezdí jen za předpokladu včasné objednávky, na základě pracovního volna našich členů a hlavně pěkného počasí.

Z bezpečnostních důvodů mají do štoly přístup děti od 6 let věku !!!!!!!!!

Do štoly nemají přístup zvířata a návštěvníci pod vlivem jakýchkoli omamných prostředků. Do štoly nemají přístup i osoby velmi špatně chodící ani osoby odkázané na invalidní vozík, z bezpečnostních důvodů. Děkujeme za pochopení.

V hornickém skanzenu se nekouří,  !!

Dopředu upozorňujeme, že začátek prohlídek je dán příchodem prvních návštěvníků na prohlídku !!!

Minimální počet účastníků prohlídky je 5.

Samozřejmě lze prohlídku uskutečnit  i při menším množství návštěvníků, při doplacení do celé skupiny 5 osob.

Pozor !!! Po zkušenostech s návštěvníky, do důlních prostor musíte být teple oblečeni, teplota jen 7 - 8 C.

Vzkaz pro některé z budoucích návštěvníků - předem se Všem našim návštěvníkům omlouváme, pokud nesplníme jejich očekávání - nejsme organizace typu Muzeum, příspěvková organizace, ale jen parta nadšenců, která ve svém volnu rekonstruuje štolu Prokop a poté zajišťuje v rámci svých osobních možností prohlídky a to je nutné si uvědomit !!!

O začátku prohlídky rozhoduje odborný průvodce !!!