220 výročí od založení Horního úřadu ve Stříbře

Vážení návštěvníci,

od příští soboty tj. 23.5. máme opět otevřeno.

Otevírací doba je společná, jak pro Hornický skanzen, tak pro Královskou dědičnou štolu Prokop

Během celého roku je otevřeno jen na základě osobní nebo telefonické domluvy, kdykoliv.

V letních měsících (červenec, srpen) je otevřeno:

středa 13:00 - 17:00 hod., poslední prohlídka v 16,30 hod.

sobota 9:00 - 12,00 hod, poslední prohlídka v 11,30 hod.

Lze jen na základě včasné,  minimálně  dvoudenní telefonické objednávky předem - rezervace.

Prohlídka štoly v celkové délce 700 m trvá cca  1,30 Hod.
  • Dospělí 100,-
  • Děti do 15 let 50,-
  • Jen hornický skanzen 30,-
  • Důlní vláček 30,- ( jezdí jen dle možností pracujících členů spolku )
  • prohlídky specializované, prohlídky s překladem, prohlídky v neděli a ve svátek - dospělí 150,-Kč, děti 100,-Kč

Důlní vláček jezdí jen za předpokladu včasné objednávky, na základě pracovního volna našich členů a hlavně pěkného počasí.

Z bezpečnostních důvodů mají do štoly přístup děti od 6 let věku !!!!!!!!!

Do štoly nemají přístup zvířata a návštěvníci pod vlivem jakýchkoli omamných prostředků. Do štoly nemají přístup i osoby velmi špatně chodící ani osoby odkázané na invalidní vozík, z bezpečnostních důvodů. Děkujeme za pochopení.

V hornickém skanzenu se nekouří,  !!

Dopředu upozorňujeme, že začátek prohlídek je dán příchodem prvních návštěvníků na prohlídku !!!

Minimální počet účastníků prohlídky je 5.

Samozřejmě lze prohlídku uskutečnit  i při menším množství návštěvníků, při doplacení do celé skupiny 5 osob.

Pozor !!! Po zkušenostech s návštěvníky, do důlních prostor musíte být teple oblečeni, teplota jen 7 - 8 C.

Vzkaz pro některé z budoucích návštěvníků - předem se Všem našim návštěvníkům omlouváme, pokud nesplníme jejich očekávání - nejsme organizace typu Muzeum, příspěvková organizace, ale jen parta nadšenců, která ve svém volnu rekonstruuje štolu Prokop a poté zajišťuje v rámci svých osobních možností prohlídky a to je nutné si uvědomit !!!

O začátku prohlídky rozhoduje odborný průvodce !!!