Kde nás najdete ?

To je dobrá otázka. Město Stříbro, není svojí rozlohou tak veliké a proto nalezení hornického skanzenu je velmi jednoduché.

1. Pokud přijedete autobusem

Nejlépe je zaparkovat na náměstí. Odtud nejkratší cestou tzn. v levé straně náměstí je KB, kolen ní průchodem v brance do městského parku, cca po 70 m po kamenných schodech dolů k řece Mži, přijdete k tzv. Červené lávce a jste u nás.

2. Pokud přijedete autem. Máte několik možností.

• To samé jako autobusem.
    dole u mostu přes řeku Mži, se dáte kolem hotelu Branka, přes kamenný most, za ním hned doprava a po asfaltové silnici dojedete až na parkoviště. Z parkoviště ještě nějakých 250 m, přejdete tzv. Červenou lávku a jste u nás.
    dole u mostu přes řeku Mži, se dáte kolem hotelu Branka, před kamenným mostem hned doprava, po 50 m zase doprava, projedete dvěma železničními viadukty a dostanete se přímo k nám. Upozornění - tato cesta není veřejná komunikace, s autem na vlastní nebezpečí. A máme tu ještě jednu poznámku - v letošním roce se zde dokončí cyklotrasa Paříž - Praha a není nám dosud známo, jaý zde bude nastaven dopravní řád.

Děkujeme za pochopení, tato záležitost je věcí Města Stříbra.

3. Pokud přijedete vlakem.

Z nádraží ČD se dáte do centra, dojdete k hotelu Branka a zde se již můžete opět řídit pokyny výše uvedenými. Můžete jít po levé straně řeky anebo po pravé straně řeky Mže. Kdo nepospíchá a chce se zastavit, tak je pro něho zajímavá cesta po pravé straně řeky Mže, cca po 250 m od hotelu Branka sestoupí na hornickou stezku, kde má možnost vychutnat si krásný pohled na středověký ráz našeho města, mine zde čtyři zastavení - štolu Anna, štolu Josef, štolu Barbora a na konci štolu Gottwill. Kolen ní vyjde opět na cestu, dá se doleva a po chvilce přijde k našemu skanzenu.

4. Pro turisty zde máme ještě jenu možnost a to pochod ze zastávky ČD ve Vranově, k nám je to necelých pět km krásnou krajinou nad řekou Mží.

GPS 49° 45'7.628" N

13° 0' 32.461" E