Otevírací doba

Hornický skanzen a dědičná štola Prokop

Provozovatel : Hornicko-historický spolek Stříbro
Povolení : vydal Obvodní báňský úřad v Plzni
Závodní : Petr Kopečný

Provozní doba

Během celého roku je otevřeno jen na základě osobní nebo telefonické, minimálně dvoudenní objednávky předem - rezervace.

Zahájení prohlídky určuje odborný průvodce.

Délka prohlídkového okruhu Prokopskou štolou v délce 700 m trvá cca 90 min. Z bezpečnostních důvodů mají do štoly přístup děti až od 4 let věku.Za děti v celém areálu Hornického skanzenu a Prokopské štole zodpovídá jejich zákonný zástupce nebo pedagogický doprovod.

Vstupné

Dospělí – Hornický skanzen + Prokopská štola 150 Kč
Děti do 15 let - Hornický skanzen + Prokopská štola 80 Kč
Jen hornický skanzen 20 Kč
Jízda důlním vláčkem (jen za předpokladu včasné objednávky) 30 Kč

Maximální počet členů prohlídkové skupiny - 30 osob
Minimální počet členů prohlídkové skupiny – 5 osob
Prohlídku je možné uskutečnit i při menším počtu návštěvníků za podmínky uhrazení vstupného celé minimální skupiny - 5 osob.

Návštěvníkům skanzenu a Prokopské štoly doporučujeme pevnou obuv a teplé oblečení ( teplota v Prokopské štole jen 7 - 8º C)

Kontakty

Mgr. Radek Strankmüller +420 606 634 220 Předseda spolku
Dalibor Zezula +420 739 242 700 Místopředseda spolku
Do štoly nemají přístup zvířata a návštěvníci pod vlivem jakýchkoliv omamných prostředků, dále do štoly nemají přístup osoby velmi špatně chodící ani osoby odkázané na invalidní vozík (vzhledem k rozměrům štoly a trase prohlídky). Děkujeme za pochopení.

V areálu hornického skanzenu se nekouří !!!

Vzkaz pro některé z návštěvníků - předem se omlouváme, pokud nesplníme vaše očekávání - jsme jen parta nadšenců, která ve svém volnu rekonstruuje štolu Prokop a poté zajišťuje v rámci svých osobních možností prohlídky, a to je nutné si uvědomit !!