5.9.2020 Stříbro, Den památek

V sobotu 5. září se uskutečnil ve Stříbře již tradiční Den památek. I horníci se již tradičním způsobem přidali k programu dne. Od ranních hodin ještě stihli pouklízet, osadili u odtokového kanálu lavičku pro oddych turistů. Doufáme, že se nestane místem spíše těch problémových, jinak bude ihned odstraněna. Lokomotiva a řidiči byli připraveni na nával lačných turistů. Štola a průvodci rovněž. Nával se nekonal, ale lidé chodili průběžně. Po obědě se strhnul pěkný liják. Mysleli jsme si, že to zabalíme, ale opak byl pravdou. Udělalo se nádherně, a turisté přicházeli na návštěvu až do 17,00 hod. Předpokládám, že jsme všechny návštěvníky plně uspokojili. Den se povedl. Můžeme se těšit na rok příští.

K.Neuberger Zdař Bůh