Příjemné nedělní setkání v Hornickém skanzenu ve Stříbře

V neděli 12. března 2023 navštívil Hornický skanzen při své návštěvě Stříbra plzeňský biskup pan Mons. Tomáš Holub Th.D.   Pan biskup si v doprovodu stříbrského faráře p. P. Mgr. Miroslava  Martiše  prohlédl Hornický skanzen a štolu Prokop.  O historii hornictví na  stříbrsku  a zpřístupnění dědičné štoly pohovořili s členy spolku J. Markalousem, V. Krobem,  R.  Strankmüllerem, J. Klimentem a J. Markalousovou. Po prohlídce vnitřních prostor důlního díla se oba pánové, při diskusi ve vyhřáté  klubovně hornické spolku, dále živě zajímali o historii, současnou činnost a o plány Hornicko-historického spolku Stříbro.  Podle svých slov odjížděli pánové velice spokojeni s příslibem další návštěvy. Za Hornicko-historický spolek Stříbro děkujeme za příjemně strávené nedělní odpoledne.