24.4.2021 Stříbro, oprava a vyčištění části hornické stezky

Členové hornického spolku již minulý týden i tento týden a následující týden se snaží opravit a vyčistit část hornické stezky kolem řeky Mže. Opravit ? Proč? Protože v nedávné době České dráhy prováděly vyřezání stromů v náspu železniční trati Plzeň - Cheb. A jak to dopadlo? Stromy byly na náspu rozřezány a následně skutáleny, aby je bylo možné odvést. Samozřejmě část se jich skutálele ze svahu níže k řece a tam přece pracovníci drah či najatá subdodavatelská firma nepolezou. Tam to přece nikomu nevadí. Tyto špalky svojí vahou a získanou rychlostí poničily část ohrazení a většinu schodů kolem štoly Gottwil. Členové hornického spolku museli tyto kmeny a špalky stromů vyvést či vynést. Většinu schodů opětovně opravit. Rovněž opravili i cestičku vedoucí k zahrádkám. " "Děkujeme tímto Českým drahám za jejich přínos a hlavně jejich kvalitní práci", číli chci říci, poničení cizího majetku, tj. majetku města Stříbra.