31.8.2020 Stříbro, odtokový kanál ze štoly sv. Prokopa

Odtokový kanál z královské dědičné štoly sv. Prokopa Vážení stříbrští a návštěvníci našeho města, možná jste se při svých procházkách nebo jízdě na kole mohli všimnout, že odtokový kanál u Červené lávky doznal změny. Je vyčištěn a vysekán, prostě prokoukl. Horníci ke kanálu nainstalovali i lavičku. Pan Václav Cuřín se ujal tohoto úkolu sám od sebe. Následně již opakovaně v kanále vysadit krásné lekníny (viz.foto). Ti z Vás co dovedou ocenit tuto snahu a píli se mohou kochat nádherou rozkvetlých leknínů. Bohužel jsou mezi námi i Ti, kteří jsou schopni toto ničit a co ještě hůře práci nadšence pokazit krádeží. Prosím zamyslete se nad svým chováním a ostatní pokud někoho takového spatříte, zavolejte městskou policii, určitě přijede.

K.Neuberger, radní města