12.7.2020 Sytno, Křivý rybník

V nedělí 12. července se uskutečnila malá slavnost u Křivého rybníka v Sytně v souvislosti s výstavbou kapličky sv. Eustacha. Za krásného počasí se v lese u rybníka sešlo cca 200 hostů. Vše bylo pod patronátem Lesů města Stříbra a jejich šéfa Vladimíra Součka. Hornický spolek zastoupený několika členy vyzdvihl krásnou a odpovědně provedenou práci zaměstnanců lesů. Předseda spolku připomněl, že vždy horníci a lesníci stáli si po boku. V minulosti všude, kde se dolovalo, byla ohromná spotřeba dřeva do šachet. První báňská akademie na světě v Banské Štiavnici byla školou hornicko – lesnickou až do roku 1920. Kapličku vysvětil stříbrský farář. Svůj proslov měl i starosta města M.Záhoř. Pánové lesníci, horníci Vám přejí do budoucna více podobných staveb. Mnoho Zdaru přejeme i paní nadlesní Součkové.