Hornický spolek
Stříbro

Nejbližší akce


09.10
2020

9.10.2020 Stříbro, křest nové knihy k.Neubergera

Více...

Hornický spolek

Hornický skanzen

O hornictví

13.7.2019 Planá, hornické odpoledne

V sobotním popoledni jsme zavítali již tradičně do sousedního města Plané. Kamarádi z hornického spolku pořádali hornické odpoledne. Letos byla akce pojata jen komorním způsobem. Vloni bylo výročí a příští rok zase bude výročí. Za náš spolek jsme předsedovi J.Teplíkovi popřáli mnoho zdraví, spolku ještě další plodná léta a předali Pamětní list a medaili. Ve Stříbře dopoledne pěkně sprchlo a sotva jsme dorazili do Plané, tak tam začalo také pěkně pršet. Přestalo a zase pěkně lilo. Pokud jsme nechtěli být mokří, museli jsme se schovat do objektu Muzea nebo do štoly. Až kolem páté odpoledne se dočasně počasí umoudřilo. K poslechu hrála jako již obvykle Nýřaňanka a hrála dobře. Mimo náš spolek přijeli ještě kamarádi z Tlučné, hornický spolek z německého Isigau a sešla se řádka bývalých uraňáků ze Zadního Chodova. Tak za rok na shledanou při výročí.

K.Neuberger

Zdař Bůh